Boekgegevens
Titel: Het reken-onderwijs in de laagste en middelste afdeelingen der volksschool: eene nieuwe methode
Auteur: Laan, R.C.; Pelt, D. van
Uitgave: Schiedam: H.A.M. Roelants, 1875
Auteursrechten: Zie auteursrechten
Citeerinstructie: Bijzondere Collecties van de Universiteit van Amsterdam, UBM: Obr. 5871
URL: http://schoolmuseum.uba.uva.nl/bookid/LCSM_201170
Onderwerp: Wiskunde: wiskunde: algemeen
Trefwoord: Rekenen, Leermiddelen (vorm)
Bekijk als:      
Scan: Afbeeldinggrootte:
   Het reken-onderwijs in de laagste en middelste afdeelingen der volksschool: eene nieuwe methode
Vorige scan Volgende scanScanned page
78
En nu 4 prentenboeken.
En nu 6 prentenboeken. — Berekenen op de lei.
n, Eene el laken kost 340 cent. Hoeveel moet men dan be-
talen voor twee el?
O. Een boer koopt een paard voor 375 en een koe voor
130 gulden. Hoeveel kosten zij samen?
jö. Hoeveel kostte dat paard meer dan de koe?
q. Een pond thee 130 cent. Hoeveel 3 pond? — En hoeveel
krijgt men dan terug van vier gulden?
r. Eene vrouw geeft in den winkel 4 gulden en twee kwartjes.
Zij moet betalen 428 cent. Hoeveel cent krijgt zij terug?
s. Bereken op de lei, hoeveel centen men kan inwisselen
voor 2 rijksdaalders. — En nu voor 3 rijksdaalders.
t. Een paar klompen kost een schelling. Hoeveel cent ontvangt
de man, als hij 8 paar verkoopt?
En als hij 5 paar verkoopt?
En als hij 10 paar verkoopt? — (Dit zijn dus drie afzonder-
lijke optellingsommen).
u. Als 1 boom 27 gulden opbrengt, hoeveel moet men dan
betalen voor 2 boomen?
En voor 4 boomen?
En voor 3 boomen?
En voor 5 boomen?
V. Een pond suiker 35 cent. Hoeveel cent voor 2 pond?
En nu voor 5 pond?
En voor 3 pond?
En voor 4 pond? — (Dus 4 afzonderlijke optellingen).
w. Eene el linnen 105 cent. Hoeveel dan voor 6 el?
En ook voor 4 el? En voor 2 el?
En voor 7 el? En voor 8 el?
X, Een varken kostte 98 gulden. Hoeveel dan 2 varkens?
En hoeveel dan 5 varkens? En 3 varkens?
ij. Een pond koffie 70 cent. Hoeveel dan 6 pond?
En 5 pond? En 8 pond? En 3 pond? En 10 pond?